Něco ke čtení

Obrázek

Lidské potraviny a látky nebezpečné pro psy

Existuje celá řada potravin a látek, které se vyskytují v domácnostech a lidé je běžně konzumují nebo jinak využívají, ale pro psy mohou být velmi nebezpečné.

Číst celé
Obrázek

Rizika (nejen vánočního) mlsání

Vánoce jsou období, kdy se na stole objevuje spousta různých pochoutek, které lákají ke konzumaci nejen lidi, ale i pejsky. Řada páníčků nedokáže odolat psímu loudění a občas jim pochoutku podstrčí, jiní psům pravidelně podstrojují o Vánocích stejné dobroty, které jedí sami.

Číst celé
Obrázek

Variabilita zdrojů živočišných bílkovin v granulích

Je zřejmé, že pro psy jsou nejdůležitějším zdrojem bílkovin živočišné produkty, především maso a vnitřnosti jatečných zvířat. Živočišné bílkoviny jsou plnohodnotné a dobře stravitelné, proto by měly vždy výrazně převládat nad bílkovinami rostlinnými. Jak to je ale s pestrostí zastoupení jednotlivých…

Číst celé
Obrázek

Čím více proteinu v krmivu, tím lépe?

Bílkoviny neboli proteiny jsou složité sloučeniny, které slouží jako základní stavební kameny všech živočišných těl. Kromě toho plní různé metabolické funkce v podobě enzymů, hormonů a dalších látek. Patří k nejdůležitějším živinám, které psi musí přijímat…

Číst celé
Obrázek

Nadýmání a plynatost u psů

Nadýmání je způsobeno nadměrnou tvorbou plynů v žaludku nebo ve střevě. Vyvolává u psů pocit nepohodlí až bolestivosti a bývá spojené se škrundavými zvuky v oblasti břicha a zvýšeným napětím břišní stěny. Nadýmání provází více či méně hlasitý odchod plynů…

Číst celé
Obrázek

Proč v krmivu nejsou určité složky?

Krmiva Baštíto obsahují kvalitní suroviny, které poskytují psům všech věkových kategorií potřebné živiny a energii. Některé složky v nich ale byly cíleně vynechány. Neobsahují hovězí ani kuřecí maso, mléčné výrobky, pšeničný lepek, sóju, kukuřici, geneticky modifikované suroviny ani chemické…

Číst celé
Obrázek

Popel – odpad nebo důležitá složka krmiva?

Každý, kdo někdy studoval složení krmiv pro psy, určitě viděl na obalu uvedený vedle jiných údajů také obsah popela. O co se jedná, přimíchávají výrobci granulí do svých produktů skutečně popel? Tohle si stále myslí spousta lidí, ale není to žádná pravda.

Číst celé
Obrázek

Brambory, sladké brambory – mýty opředené suroviny

V současné době stoupá obliba bezobilných, tzv. grain-free krmiv, která neobsahují žádné obiloviny. Můžeme diskutovat o tom, jestli to má nebo nemá pro psy nějaké výhody, nicméně grain-free granule jsou velmi populární, i když samotná skutečnost, že neobsahují obiloviny, ještě nezaručuje jejich kvalitu.

Číst celé
Obrázek

Ověřený původ surovin

Bez kvalitních surovin není kvalitního krmení! Naše suroviny přichází z polí, luk a divokých vod. Pěstitelé a chovatelé, se kterými jsme navázali spolupráci dodržují ekologické a etické principy, nepoužívají chemické postřiky, nepraktikují klecové chovy a nepěstují geneticky modifikované rostliny.

Číst celé
Obrázek

Výrobní partner

Britská společnost GA Pet Food je celosvětově nejmodernější a nejlépe vybavený podnik na výrobu psích granulí na světě. Suroviny zpracovává na unikátní výrobní lince. Díky ní zpracují do granulí opravdu vysoký podíl čerstvých surovin a zároveň zachovává důležité složky potravy.

Číst celé
Obrázek

Výrobní metoda

I nejkvalitnější suroviny mohou ztratit veškerý svůj přínos nešetrným zpracováním. Společnost GA Pet Food proto vyvinula unikátní výrobní proces Freshtrusion, který se nese v duchu myšlenky: “Věříme, že vaši zákazníci a jejich mazlíčci, které krmí, si zaslouží to nejlepší.”

Číst celé
Obrázek

Naše krmivo

Krmivo Baštíto se vyrábí ve Velké Británii, v jednom z nejmodernějších a nejlépe vybavených podniků na výrobu granulí pro psy na světě. Podnik disponuje moderní výrobní linkou, která umožňuje zapracovávat do granulí vysoký podíl čerstvého masa a zajišťuje šetrné zpracování všech surovin…

Číst celé
Obrázek

Děláme to pro ně

„Za vším hledej psa“ 😊 V našem případě za vším stojí adopťák Krastík, který v prosinci roku 2017 rozšířil naši smečku psích kamarádů. Nezbytná zastávka při cestě do jeho nového domova se z rychlého nákupu potřebné výbavy změnila ve zmatený pohled na nepřeberné množství krmiv…

Číst celé
Obrázek

Hafárna - o výživě s nadhledem

Basti a Rasti vám budou přinášet zajímavé rozhovory. Tentokrát si na paškál vzali naši paní doktorku - MVDr. Evu Štercovou, Ph.D., která v Baštítu zastává roli nutriční specialistky.

Číst celé
Obrázek

Naši spolupracovníci aneb na krmivo jsme psi

Podstata námi nabízené služby se dá shrnout slavnou větou Oscara Wilda: “Mám velmi jednoduchý vkus. Spokojím se vždy s tím nejlepším.” Proto jsme v každé oblasti našich spolupracujících partnerů hledali špičky ve svých oborech.

Číst celé